Jak radzę sobie z porażkami?

Jak radzę sobie z porażkami?

Mirosław Skwarek

Podsumowania i wnioski #403

Jak radzić sobie z porażkami? Zawsze, gdy ponoszę porażkę, wracam do podstawowego pytania: dlaczego robię to, co robię? I wtedy mogę to robić nadal.

Porażki, jak i sukcesy, nie mają znaczenia. Jesteśmy wypożyczeni do drużyny o nazwie “życie” na kilkadziesiąt lat. Jednym kończy się kontrakt szybciej, a innym wolniej. To wszystko.

Etat a własna firma

Kiedy ludzie mają przymus chodzenia do pracy na etacie, idą i marudząc pod nosem, przepracowują 8 godzin. Gdy ci sami ludzie rzucą wreszcie etat i pracują na siebie, po przepracowaniu 4 godzin dziennie zaczynają mówić o zmęczeniu i chęci uzyskania work-life balance. O co chodzi?

78% Amerykanów nie lubi swojej pracy. Jest lipiec, letni wieczór, masz 17 lat i rozmawiacie ze znajomymi na molo o swoich planach na przyszłość.

Czy tak zaprojektowałeś swoje życie?

Czy ktokolwiek z was miał w planach pracę po 10 godzin w miejscu, którego nie lubisz, wykonując czynności, których nie lubisz, z ludźmi, z którymi nie chcesz spędzać czasu? Czy w twoich planach było to, że w takich warunkach pracujesz na jedzenie, kredyt i nie możesz odłożyć pieniędzy? Czy w twoich planach było to, że odzyskasz wolność dopiero w wieku 65 lat? Raczej nie, to co tak naprawdę poszło nie tak?

Gdy pracujesz jako nauczyciel, pomimo swojego wieku nadal otrzymujesz co roku wolność w wersji TRAIL. Tak, każdy nauczyciel ma 2 miesiące wakacji, więc pracując na etacie, miałem próbkę wolności. Potem, gdy rzuciłem etat, po kilku tygodniach zrozumiałem, że osoby, które prowadzą firmę i mają wolność wyjścia do kawiarni o 13:00, to rzadkość.

Gdy zamieszkałem w Hiszpanii

Gdy już zamieszkałem w Hiszpanii, zrozumiałem, że ta niewola etatowa czy firmowa to domena całego świata. Co śmieszniejsze, nawet osoby, które mają własne firmy, bardzo często mówią: “Nie mogę jutro przyjść na trening, bo idę do pracy.”

Wolność jest twoim naturalnym stanem i warto, żebyś o nią zawalczył. Czy serio chcesz czekać z powrotem do wolności do 65 roku życia?

Jak to jest mieć pozytywny wpływ na innych?

Dziś mój przyjaciel wysłał mi nagranie profesora jednej z wyższych uczelni, który cytował słowa z mojego podcastu w swoim vlogu.

Codziennie piszecie mi, że te codzienne podsumowania dają wam siłę do pokonywania kolejnego dnia. Nawet nie wiecie, jak niesamowite jest mieć pozytywny wpływ na innych. Pomyśl, ile możesz dać światu, jeżeli napiszesz na swoim Facebooku kilka ujęć z twojego umysłu.


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)